DÜNYA

Dünyayı

Keşfet

Dünya’nın en büyük kıtası olan Asya Kıtası, barındırdığı envai çeşit ülkenin rengarenk kültürleriyle her yıl milyonları ağırlıyor. Uzun yıllar boyunca birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış bu kıtada insanı şaşırtacak o kadar çok detay var ki!

Avrupa’yı gezmek birçoğumuzun hayali… Rönesans’ın merkezi Floransa, Gaudi’nin mimari dehasıyla renklenen Barselona, Birleşik Krallık’ın gösterişli başkenti Londra, bugün hala Orta Çağ tarzını yansıtan Prag, yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, ölümsüz şehir Roma, Macaristan’ın başkenti Budapeşte, eşsiz doğası ve tarihiyle Saraybosna, aşıklar şehri Paris, Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi St. Petersburg… Avrupa’da görülmesi gereken şehirler saymakla bitmez.

Asya ve Afrika’dan sonra üçüncü büyük kıta diyebileceğimiz Kuzey Amerika, popüler tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Milli parkları, müzeleri ve doğa güzellikleri ile ön plana çıkan kıtada, gezilecek yerler ise sınırsız…

Güney Amerika veya bir diğer adıyla Latin Amerika keşfedilecek güzellikler ile dolu bir kıta. Her yıl binlerce turist bu mutluluk verici tropik kıtayı ziyaret ederek birbirinden keyifli zamanlar geçiriyor.

Gündelik hayatın bize sunduğu atmosferden çok uzak olan bir kıta, Afrika! Hemen herkesin ilgisini çeken ve keşfetmek istediği bir coğrafya. Aklımızda canlanan o safari görüntüleri, yöresel danslar, çeşit çeşit maskeler neden sadece aklımızda canlansın? Üstelik Afrika Turları bize birçok seyahat alternatifi sunarken… Hayatımızın en ilginç seyahat tecrübesini oluşturacak, Afrika seyahatlerinde uğramanız gereken noktaları keşfetmekle sağlam bir adım atmaya ne dersiniz?

Avustralya, geniş yüzölçümüne rağmen kentleşmenin ağırlıklı olarak ülkenin güney ve doğu kıyılarında görüldüğü bir düzene sahip. Avustralya’nın en büyük ve en eski şehri Sydney, dünyanın birçok noktasındaki insan için Avustralya denildiğinde akla ilk gelen nokta. Dünyanın önemli ekonomi merkezlerinden biri olan şehirde gezilecek görülecek sayısız nokta bulunuyor.

Dünyanın en popüler turizm destinasyonlarından biri olan Antarktika, macera ruhlu gezginlerin hayallerini süsleyen gizemli ve büyüleyici bir coğrafya. Güney yarım kürede yer alan bu kıta, 1900’lü yıllara dek insanoğlunun ayak basmadığı bir bölgeydi.