COVİD-19

COVİD-19 SÜRECİNDE

YURT DIŞI SEYAHATİ

Yurt dışına turistik seyahatler başladı mı?

Evet bir çok ülke artık turistik seyahate kapılarını açmış durumda. Bazı ülkelere aşı şartı ile giriş yapılabiliyorken bazılarına sadece negatif sonuçlu PCR testi ile giriş yapmak mümkün.  Henüz turistik ziyarete açılmamış ülkeler de kısa zamanda açılmak için hazırlanıyorlar.

Aşı olmadım. Yurt dışına seyahat edebilir miyim?

Turistik ziyaretler için aşı zorunluluğu olmayan, yalnızca negatif sonuçlu PCR testi ile seyahat edebileceğin ülkeler bulunmaktadır. Örneğin; Balkan ülkeleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya bu ülkelerden birkaçı.

Vizem yok. Konsoloslukların vize hizmetleri açıldı mı? Vize başvurusu için Ecc yardımcı olabiliyor mu?

Konsolosluklar vize başvuruları almaktadır. Ülkelerin giriş prosedürlerine uygun olarak başvuru ve işlemler yapılabilmektedir. Vize işlemleri için anlaşmalı olduğumuz vize firması aracılığıyla sana destek olabiliriz.

Aşılarımı oldum. Aşı pasaportu nasıl oluşturabilirim?

Aşı pasaportu veya diğer adıyla dijital aşı sertifikasını, Türkiye’de iki ve daha fazla korona virüs aşısı olmuş kişiler, negatif PCR testine sahip olan kişiler veya son 6 ayda Covid-19 geçirmiş kişiler  e-Nabız, Hayat Eve Sığar (HES) veya Healt Pass uygulaması üzerinden oluşturabiliyorlar. Telefonuna bu uygulamaları indirerek ekranlardaki yönlendirmeleri baz alıp aşı kartını oluşturabilirsin.

Yurt dışında geçerli Covid 19 tedavisini kapsayan seyahat sağlık sigortası var mı?

Evet vardır. Ecc’nin Seyahat Koruma Paketinde tıbbı tedavi limitine Covid -19 dahildir.

Covid-19 testi nerelerde yapılmaktadır?

Devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve havaalanlarında yapılmaktadır. Yurt dışı çıkışlarında raporun İngilizce olması gerekmektedir.

Yurt dışı turuna gitmeden önce Türkiye’de aldığım PCR negatif test sonucu raporu yeterli midir yoksa tur bitene kadar başka PCR testleri de yaptırmam gerekecek mi?

Yalnızca bir ülkeye yapılan seyahatler için aşısız kişilerin gitmeden önce Covid-19 testini yaptırarak negatif sonuçlu rapor sunmaları gerekir. Türkiye’ye dönüş için de Türkiye’ye dönüş öncesi testin yenilenmesi gerekmektedir.

Birden çok ülkeye giden kişiler için bu uygulama farklılık göstermekte olup gidilecek ülkelere göre talep edilen PCR testi negatif raporu, süresine bağlı olarak tur sırasında da yeni PCR testleri yaptırmaları gerekebilmektedir.

Seyahatelerimizde tüm bu önlemlerin yanı sıra maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam ederek virüse yakalanma riskimizi azaltabiliriz.

Şimdi Ecc’nin Yurt Dışı Turlarını incelemeye başla ve keşfetmeye kaldığın yerden devam et!