Kış mevsimine veda ettiğimiz Şubat ayında da, Türkiye’nin dört bir yanında onlarca etkinlik bulunuyor. Stand up gösterisinden tiyatro oyununa, danstan workshopa kadar herkese hitap edebilen 2023 Şubat Türkiye kültür ve sanat etkinlikleri hakkında tüm detayları bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz. Farklı şehirlerde sergilenen etkinlikleri kaçırmamak için erken rezervasyon ve indirim avantajları bulunan ECC Tur’un sunduğu yurt içi otelleri fırsatlarını inceleyerek bütçe dostu fiyatlardan yararlanarak keyifli bir konaklama süreci geçirebilirsiniz. 

Alice Müzikali 

Lewis Carroll’un kaleme aldığı romanından sahneye uyarlanan Alice Müzikali, seyircisiyle buluştuğu 2019 senesinden beri yoğun ilgi görüyor. Alice’in büyüleyici yolculuğunun anlatıldığı yapım, 23. Afife Tiyatro Ödülleri’nde iki farklı kategoride ödül almaya hak kazandı. İstanbul Levent’te yer alan Zorlu PSM sahnesinde 11, 12, 18 ve 19 Şubat tarihlerinde izleyebileceğiniz başrolünde Serenay Sarıkaya’nın yer aldığı Alice Müzikali’nin kadrosunda birbirinden yetenekli oyuncular sahne alıyor.

Monte-Carlo Balesi “Romeo ve Juliet”

William Shakespeare’in imkansız bir aşkı anlattığı Romeo ve Juliet eseri, Monte Carlo Balesi tarafından müzik ve dans ile harmanlanarak seyircisiyle buluşuyor. 3 ve 4 Şubat’ta İstanbul Zorlu PSM salonunda sergilenecek olan performansta, düşman ailelere mensup iki gencin aşk hikayesini oldukça estetik bir koreografi eşliğinde seyredeceğiz.

Evlilikten Sahneler

Evliliklerinin 10. yılını kutlamaya hazırlanan iki çocuklu evli bir çiftin, zarar gören ilişkilerini onaramaz hale gelişini anlatan oyun, İsveçli yazar ve yönetmen Ernst Ingmar Bergman tarafından yazılmıştır. Ece Dizdar, Öner Erkan, Naz Buhşem, Kayhan Berkin ve Pınar Göktaş’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı tiyatro oyunu; 7, 9, 14 ve 27 Şubat’ta İstanbul Zorlu PSM’de izleyicisiyle buluşuyor.

Masterpiece Galata

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan Masterpiece Galata, Şubat ayında da sanat tutkunlarının bir numaralı adresi oluyor. Sanat merkezinde sunulan resim workshoplarına veya kurslarına katılarak günlük hayatın koşturmacasında keyifli bir mola verebilirsiniz.

Her Şey Bedava

Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey’in başrollerini paylaştığı Her Şey Bedava, İtalya’nın fakir bir bölgesinde yaşayan işçi sınıfının hayat mücadelesini iki aile üzerinden anlatıyor. Oyun 20 Şubat Pazartesi Bursa Akademik Odalar Birliği’nde, 21 Şubat Salı Balıkesir Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 24 Şubat Cuma İzmir Narlıdere AKM’de, 25 Şubat Cumartesi İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda, 26 Şubat Pazar İzmir AKM’de, 28 Şubat Salı ise Denizli Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahneleniyor.

Ağaçlar Ayakta Ölür

Nevra Serezli’nin başrolünü canlandırdığı tiyatro oyununda, yaşlı bir çiftin yaşamına konuk oluyoruz. Ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen büyükanne, yıllardır burnunda tüten torununu son kez görmek istediğinde işler karışır. Ağaçlar Ayakta Ölür; 1 Şubat Çarşamba Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde, 4 Şubat Cumartesi Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 12 Şubat Pazar Mersin Yenişehir Kültür Merkezi’nde, 13 Şubat Pazartesi Adana 01 Burda Pgm Kültür Merkezi’nde, 15 ve 15 Şubat’ta Meb Şura Salonu’nda, 26 Şubat Pazar İstanbul Trump Sahne’de ve 27 Şubat Pazartesi Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde sergileniyor.

Özgür Turhan Stand Up

Oyuncu, sosyal medya fenomeni ve komedyen olarak kısa süre içerisinde adını duyuran Özgür Turhan, tek kişilik stand up gösterisiyle eğlenceli dakikalar yaşatmaya geliyor. Etkinlik 15 Şubat Çarşamba Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde, 17 Şubat Cuma Trump Sahne’de, 18 Şubat Cumartesi Ankara Çankaya Sahne’de ve 25 Şubat Cumartesi Antalya Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Eğlenceli bir akşamın ardından Antalya’da gezintiye çıkmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız ‘’Antalya’da Gezilip Görülecek En Güzel Noktalar’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Gökhan Ünver Stand Up

Kahkaha atmayı sevenlerin ilk tercihi olan Gökhan Ünver’in tek kişilik gösterisi; 3 Şubat Cuma Zonguldak Hüseyin Tatoğlu KM’de, 4 Şubat Cumartesi Bartın Kültür Merkezi’nde, 5 Şubat Pazar Safranbolu Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde, 6 Şubat Pazartesi Bolu Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde, 11 Şubat Cumartesi Mall Of İstanbul’da sergileniyor.

12 Şubat Pazar Kartal Sanat Tiyatrosu’nda, 15 Şubat Çarşamba Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 16 Şubat Perşembe Adana Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde, 17 Şubat Cuma Gaziantep Şehit Kamil Kültür Merkezi’nde, 20 Şubat Pazartesi Malatya İl Kongre Kültür Merkezi’nde, 21 Şubat Salı Elazığ Bünyamin Eroğlu Kültür Merkezi’nde sahne almaya devam ediyor.

Güneyli Bayan

Başrollerini Rutkay Aziz ve Dolunay Soysert’in paylaştığı Güneyli Bayan, savaş dönemine farklı perspektiften bakmamızı sağlayan etkileyici bir hikayeyle karşımıza çıkıyor. ‘’Aydın’’ olarak tanımlanan kişilerin konfor alanlarını kaybetmeleri söz konusu olduğunda aydınlıklarını bir kenara bırakmalarını seyrediyoruz. Bu etkileyici oyun 11 Şubat Cumartesi Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde, 12 Şubat Pazar Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde ve 13 Şubat Pazartesi Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda izleyicisiyle buluşuyor.

Dansın Ritmi 

Disiplinlerarası çalışmayla hazırlanarak görsel ve işitsel bir şölene dönüşen Dansın Ritmi, Osmanlı saray danslarından oryantale kadar geniş bir yelpazeyi bir arada kullanarak sahneye taşıyor. Gösteri 2 Şubat Perşembe ve 28 Şubat Salı İstanbul Sirkeci’de yer alan Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi’nde sahneleniyor.

Anadolu Ateşi

2001 senesinden beri dünyanın her yerinde sahne alan Anadolu Ateşi, doğu ve batı kültürlerinden halk dansları, bale ve modern dansı alıp harmanlayarak unutulmaz bir seyir sürecine imza atıyor. Etkinlik 3 Şubat Cuma Ankara Congresium Sahnesi’nde gerçekleşiyor.

Sevgililer Günü Workshop

Sevgililer Günü’nde partnerinizle keyifli vakit geçirmeniz için Chef’s Table Mutfak Akademisi tarafından planlanan workshop, 14 Şubat Salı akşamı Sarıyer’de gerçekleşiyor.

Amadeus

Selçuk Yöntem ve Tansu Biçer’in başrollerini paylaştığı Amadeus, müzik tarihinde çığır açan bestecilerden Wolfgang Amadeus Mozart ve Antonio Salieri’nin öyküsünü sahneye taşıyor. Birçok ödül alan oyun 6, 15 ve 26 Şubat tarihlerinde İstanbul Zorlu PSM’de sergileniyor.

Sefa Doğanay

2011 yılında katıldığı Yetenek Sizsiniz programında taklit yeteneği ile büyük beğeni toplayan Sefa Doğanay, Kokpit isimli tek kişilik gösterisiyle 4 Şubat Cumartesi Mall of İstanbul’da, 24 Şubat Cuma Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde, 25 Şubat Cumartesi Trabzon KTÜ AKM’de, 26 Şubat Pazar ise Giresun Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda seyirci karşısına çıkıyor.

Night Shift: Bazilikanın Karanlığı

İstanbul’un tarihine tanıklık eden 1500 yıllık Yerebatan Sarnıcı’nda 16 Şubat Perşembe günü gerçekleşecek olan etkinlik, katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşama imkanı tanıyor.

Timsah Ateşi

Kötü bir çocukluk geçiren iki kız kardeş ile babalarının hikayesinin anlatıldığı oyunda, kendilerine farklı yollar seçen karakterlerin yolculuğuna tanıklık ediyoruz. Başrollerini Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’in paylaştığı oyun, 2 Şubat Perşembe Zorlu PSM’de, 7 Şubat Salı Yenişehir Belediyesi Atatürk KM’de ve 8 Şubat Çarşamba Adana 01 Burda PGM Sahne’de sergileniyor.
Sınırsız sayıda etkinliğin gerçekleştiği İstanbul’da konforlu ve uygun fiyatlı konaklama için ECC Tur’un İstanbul Otelleri listesine göz atabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın