Yemyeşil doğası, tertemiz havası, eşsiz göl manzarası, yeşilin her tonuna sahip ormanları, piknik ve kamp alanları ile öne çıkan Abant, sakin ve dinlendirici bir tatil arayan herkesin uğrak noktası olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’a yakınlığı ile pek çok kişinin sık sık ziyaret ettiği gezi rotaları arasında bulunan Abant, özellikle Abant Gölü ile yerli, yabancı binlerce gezgin ve turisti kendine çekiyor. 
Bu yazımızda sizlerle “Hafta Sonu Abant’ta Keyifle Yapılabilecek Aktiviteler” listemizi paylaşıyoruz. Abant hafta sonu tatilinizi gerçekleştirmek ve eşsiz göl manzaralı otellerde konforlu bir konaklama yapmak için ECC Tur’un sunduğu Abant Otelleri‘ne göz atabilir, otel rezervasyonunuzu hemen yaptırabilirsiniz. 

Sunduğu doğal güzellikler ve farklı aktivite alanları ile sonbahar ve kış aylarında hafta sonu tatillerinin popüler yerleri arasında bulunuyor. Abant gölü etrafında yemek, yürüyüş, sandal turları, at turları, trekking, piknik ve kamp gibi birbirinden eğlenceli, pek çok gezi alternatifi sunan Abant’ta keyifli bir hafta sonu tatili gerçekleştirebilirsiniz. 

Kış Mevsiminde Abant

Yeni rotalar keşfetmenin heyecan verdiği mevsimlerden biri olan kış, özellikle kar yağdığında birbirinden eşsiz manzaralar sunuyor. Dört mevsim doğal güzelliğini yansıtan Abant, kış mevsiminde buz tutan gölü, beyazlara bürünen doğası ile ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor. 

Sakin ve dinlendirici bir atmosfere sahip Abant’ı kış aylarında rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Kış mevsiminde buz tutan Abant Gölü üzerinde paten ile kayabilir, gölün etrafında yürüyüş yapabilirsiniz. Gölün çevresinde yer alan yeşilin tüm tonlarına sahip ormanlarında geziler yapabilir, dilerseniz göl üzerinde olta ile balık tutabilirsiniz. 

Hafta Sonu Abant’ta Ne Yapılır?

İstanbul’a yakın bir konumda yer alan Abant’ta hafta sonuna göl kenarında bir kahvaltı yaparak başlayabilirsiniz. Abant’ın yemyeşil eşsiz doğasını yakından keşfedebileceğiniz gölün çevresinde doğa yürüyüşleri yapabilir, trekking, bisiklet ve at turlarına katılabilirsiniz. 

Yemyeşil doğası ve muhteşem manzarasıyla dikkat çeken gölün çevresinde bulunan milli parkı ve müzeleri gezebilirsiniz. Abant Köy Pazarını ziyaret ederek yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz. 

Eğlenceli aktivitelerin yer aldığı Abant’ta piknik ve kamp alanlarını değerlendirebilirsiniz. Yemyeşil doğası ile muhteşem bir manzaraya sahip Abant Tabiat Parkı içerisinde rahat ve huzur dolu bir yürüyüş yapabilir, birbirinden güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. 

Biraz da adrenalin arıyorsanız park içerisinde yer alan ATV safarilerine katılabilirsiniz. Hafta sonunuzu daha keyifli bir hale getirmek için ECC Tur’un sağladığı Abant Turları ile Abant gezinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Kış Mevsiminde Abant’ta Nerede Kalınır?

Kış mevsiminde Abant’ta konaklama yapabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Yılın her mevsimi binlerce yerli, yabancı turistin akın ettiği Abant’ta birbirinden farklı konaklamaların bulunduğu göl manzaralı oteller yer alıyor. 

Eşsiz bir güzelliğe ve manzaraya sahip popüler turizm merkezi Abant Gölü çevresinde otel, bungalov, dağ evi, pansiyon gibi göl manzaralı konaklamalar ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Abant Gölü çevresinde ev konforu sunan tesislerde keyifli bir konaklama yapabilirsiniz. 

Abant Gölü Kenarında Yemek

Abant Gölü kenarında birbirinden nefis yöresel lezzetlerin servis edildiği birçok restoran yer alıyor. Göl manzaralı bu mekanlarda Abant’ın meşhur lezzeti alabalıktan, bir diğer meşhur lezzeti mengen pilavına kadar pek çok yöresel yemeği deneyebilirsiniz. 

Yöresel yemeklerin yanı sıra, dünya mutfağından lezzetlerin de servis edildiği göl manzaralı restoranlarda pek çok farklı lezzeti bulabilirsiniz. Bolu lezzetlerini merak ediyorsanız daha önce hazırladığımız “Bolu’da Yemeniz Gereken Yemekler” başlıklı içeriğe göz atabilirsiniz. 

Abant Gölü Yürüyüş Aktivitesi

Abant Gölü kenarında doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz birçok yürüyüş parkuru bulunuyor. Göl etrafında yürüyüş yaparak gölün güzel manzarasını seyredebilir, yemyeşil doğasını keşfedebilirsiniz. 

Ayrıca, gölün etrafında bulunan ormanlık alanlarda yürüyüş yapabilir, bitki ve hayvan türlerini keşfe çıkabilirsiniz. Trekking turlarına katılarak Abant’ın muhteşem doğal güzelliklerine yakından şahit olabilirsiniz. 

Abant’ta Gezilecek Yerler

Her mevsim ayrı güzelliğe sahip doğal güzellikleriyle meşhur Abant gezilecek yerler bakımından ziyaretçilerine muhteşem manzaralara sahip gezi alternatifleri sunuyor. Abant Gölü’nün içinde bulunduğu Abant Tabiat Parkı, uzun yürüyüş yolları, çeşitli bitki ve canlı türleri ile dikkat çekiyor. 

Muhteşem göl manzarasına sahip yürüyüş yolları, yöresel lezzetlerin ve el emeği ürünlerin satıldığı Abant Köy Pazarı, göl etrafında tarihi değere sahip Abant Kalesi, Abant Tabiat Parkı’nın içerisinde konumlanan Abant Tabiat Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Abant’ta Kamp Yapma

Abant’ın eşsiz doğasında sakin ve huzur dolu anlar yaşayabileceğiniz birçok kamp alanı yer alıyor. Hem karavan hem çadır kampı yapabileceğiniz Abant kamp alanlarında kolaylıkla konaklayabilirsiniz. Abant Tabiat Parkı içerisinde yer alan kamp alanlarını değerlendirebilir, gölün çevresinde yer alan kamp tesislerini tercih edebilirsiniz. 

Bir Yorum Bırakın